Türkiye Cumhuriyeti

Rotterdam Başkonsolosluğu

Bilgi Notları

Askerlik İşlemi için Başvuru Yapacak Vatandaşlarımıza Yönelik Bilgi Notu, 19.01.2017

Başkonsolosluğumuzda yürütülen askerlik işlemleri randevulu sistem üzerinden gerçekleştirilmektedir. Askerlik işlemleri için randevu:

www.konsolosluk.gov.tr  internet sitesinden  alınabilir.   

Randevu alma aşamasında;

-Daha önce dövizle askerlik başvurusunda bulunmuş ve ödemesini tamamlamamış olan 38 yaşından küçük kişilerin Başkonsolosluğumuzda herhangi bir işlem yaptırmasına gerek olmadığından randevu almamaları, alınmış randevularının iptal edilmesi önem arz etmektedir.

Ayrıca, aynı  randevu saatinde 6-8 vatandaşımıza randevu verilmektedir.(Örneğin saat 09.30’a randevu alan bir vatandaşımızın saat 09.30’a aynı anda 3 –4 kişinin randevusu olduğunu, kendisine verilen randevunun 09.30 – 10.00 yarım saatlik dilimi için verilmiş olduğunu hatırda tutmasında fayda görülmektedir) Bu çerçevede, aynı saat dilimi kapsamına giren vatandaşlarımızın sıraya konulabilmelerini teminen, Başkonsolosluğumuza geliş saatlerine dayalı olarak gişe numarası verilmektedir.

Askerlik işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi ve gerekli belgeler için www.konsolosluk.gov.tr internet sitesi veya Başkonsolosluğumuz internet sayfası Bilgi Notları (http://rotterdam.bk.mfa.gov.tr/ShowInfoNotes.aspx?ID=191819 ) ziyaret edilebilir.

Vatandaşlarımızın gerekli belgeleri hazırlayarak randevusuna vaktinde gitmesi önem taşımakta olup, bu şekilde olabilecek yoğunluğun ve gecikmelerin en alt seviyeye indirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Saygıyla duyurulur.