Türkiye Cumhuriyeti

Rotterdam Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Bayram Mesajı , 31.08.2017


T.C. Lahey Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı
Elçi-Müsteşar  Aslan Alper Yüksel’in 2017 yılı Kurban Bayramı Mesajı

Hollanda’da yaşayan Türk toplumunun değerli mensuplarının Kurban Bayramını içten dileklerimle tebrik ediyorum. Bu Bayramın ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını,  esenlik ve barış getirmesini temenni ediyorum.

Sizler gerek bireysel, gerek toplumsal düzeyde, Hollanda’da bir taraftan gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlamakta, bir taraftan da yaşadığınız ülkenin kültürel ortamına sunduğunuz  renk ve değerlerle vazgeçilmez bir katkı sunmaktasınız.

Bu katkılarınız kadar önem taşıyan bir başka zenginlik de sevgi ve hasret dolu yüreklerinizle kurduğunuz köprülerdir. Bu köprüler ve toplumumuzun dayanışmasının temelleri de çeşitli müdahalelerden veya yanlış değerlendirmelerden etkilenmeyecek kadar sağlamdır.  Bu,  çeşitli vesilelerle görülmüş olup,  Kurban Bayramı gibi mübarek günlerde ortaya koyduğunuz birlik ve dayanışma ruhu da bunun somut göstergelerinden birini teşkil etmektedir.

Hollanda’daki tüm vatandaşlarımızın bayram günlerinin güzel coşkusunu,  sevdikleriyle birlikte sağlık ve huzur içinde doyasıya yaşamasını diliyor,  sevgi ve saygılarımı sunuyorum.