Türkiye Cumhuriyeti

Rotterdam Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Memleketim Portalı Açıldı , 07.05.2015

 

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza daha etkin hizmet sunmak amacıyla Bakanlığımız eşgüdümünde, farklı bakanlıklarımızın içerik katkılarıyla “Memleketim” adıyla yeni bir iletişim portalı kurulması öngörülmüş ve bu amaçla bir süre önce başlatılan çalışmalar tamamlanmıştır. 

 

“Memleketim” internet iletişim portalının lansmanı Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu tarafından bugün (7 Mayıs) Münih’te gerçekleştirilmiştir.

 

“Memleketim” portalı üzerinden yurtdışında yaşayan gençlerimizin, gençlik kamplarında misafir edilmesi, yurtdışındaki çocuklarımıza Türkçemizi daha etkin öğretmek için uzaktan öğrenim tekniğiyle Türk dili ve Türk kültürü dersleri verilmesi öngörülmektedir. Memleketim portalında e-kütüphaneden, yurtdışındaki  gençlerimizin  Türkiye’deki kamu kurum ve kuruluşlarında, dileyen şirketlerimizde staj ve kariyer yapma imkanı sunulmasına kadar birçok farklı  hizmetin yanı sıra, Postacı adında bir sosyal paylaşım sitesi de üyelerin kullanımına sunulmaktadır.

“Memleketim” projesinin tanıtım filmi
http://youtu.be/QiLX9A2RUVc
linkinden izlenebilmektedir.

Vatandaşlarımız http://www.memleketim.gov.tr  adresinden kendilerini ilgilendiren haberleri ve duyuruları takip edebilirler.

Saygıyla duyurulur.