Türkiye Cumhuriyeti

Rotterdam Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Togan Oral'ın Kurban Bayramı Mesajı , 24.10.2012

Hollanda Türk toplumun çok değerli mensupları,

 

Gerek yurt içinde gerek yurt dışında, toplumsal yaşamımızda çok önemli bir yeri olan dini bayramlarımızdan Kurban Bayramını bir kez daha beraber karşılamanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.

 

Dini bayramlarımız dini vecibelerimizi yerine getirdiğimiz kutsal günler olmasının yanı sıra yardımlaşma, dayanışma, sevgi ve dostluk duygularımızı pekiştiren; kırgınlıkları, küslükleri ortadan kaldıran; sıklıkla görüşemediğimiz dostlarımız, akrabalarımızla bir araya gelmemizi, haberleşmemizi sağlayan; manevi değerlerimizi en üst seviyede yaşadığımız özel günlerdir.

 

Kültürel kimliğimizi oluşturan en önemli öğelerden biri olan bayramlarımızı tüm coşkusu ve adetleriyle yaşayıp, özellikle genç nesillere bu gelenek ve görenekleri aşılamamız, bayramlaşma geleneğimizi yurt dışında da yaşatmamız; uyum içinde yaşadığımız toplumun değerlerinin yanı sıra kendi öz değerlerimizi geleceğe taşımak açısından önem arzetmektedir.

 

Bugün içinde yaşadığımız dünyanın ve özellikle İslam coğrafyasının karşı karşıya olduğu sorunlar karşısında Kurban Bayramının bir nebze olsun huzur ve barış getirmesini yürekten temenni ederim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Hollanda’daki tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramının mübarek olmasını; bayramın tüm insanlığa ve ülkemize huzur, birlik ve beraberlik ve sevgi dolu günler getirmesini temenni ederim.

 

Saygılarımla

 

Togan Oral

T.C.Rotterdam Başkonsolosu