Türkiye Cumhuriyeti

Rotterdam Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

T.c. Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral'in Yeni Yil Mesaji , 29.12.2011

Hollanda Türk toplumunun Değerli Üyeleri,

 

2011 yılı, Hollanda toplumunun çok önemli bir parçası olan siz değerli vatandaşlarımızın Hollanda siyasi, ekonomik, toplumsal ve kültürel yaşamına aktif katkılarının görüldüğü, bu çerçevede hem ülkenin gelişmesi hem de kişisel kazanımlar yolunda atılan olumlu adımların izlendiği bir yıl olmuştur.

 

İnanıyorum ki, Hollanda Türk toplumu önümüzdeki dönemde de hayatın her alanındaki görünürlüğünü artıracak ve Hollanda toplumu içindeki saygın konumunu pekiştirecektir.

Başkonsolosluğumuz da her zaman olduğu gibi siz vatandaşlarımız için en iyi hizmeti sunma yolundaki gayretlerini sürdürecektir.

Diğer yandan, 2012 yılının Türkiye-Hollanda diplomatik ilişkilerinin tesis edilmesinin 400. yıldönümü olması her iki ülkede de siyasi, ekonomik, kültürel çeşitli etkinliklerle kutlanacak, bu çerçevede iki ülke  arasında üst düzey ziyaretler gerçekleştirilecektir. Şüphesiz, Hollanda Türk toplumunun her kesiminin sözkonusu etkinliklere geniş ve aktif biçimde katılması ilişkilerin 400.yıldönümümün daha görkemli kutlanmasına ve etkinliklerin hedefine ulaşmasına katkı sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başkonsolosluğumuz adına hepinizin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, 2012 yılının huzur, mutluluk ve barış getirmesini diliyorum.

 

Togan ORAL

Başkonsolos