Türkiye Cumhuriyeti

Rotterdam Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Dövizle Askerlik İşlemleri Ve İsim Listesi Hakkinda Duyuru , 25.11.2011

 ÖNEMLİ DUYURU 

Dövizle askerlik işlemi yaptırmak isteyen vatandaşlarımız, işlem kapasitemizi aşan yoğunluk nedeniyle gişe numarası alabilmek için sıraya konulmakta olup, bu şekilde listeye ismi yazılanların sıralarının ne zaman geleceği Başkonsolosluğumuz Web sayfasından (http:// rotterdam.bk.mfa.gov.tr/) ve Başkonsolosluğumuz girişine asılmak suretiyle peyderpey duyurulmaktadır. Başkonsolosluğumuzun günlük işlem yoğunluğuna bağlı olarak, listelerdeki isimlere sıranın ne zaman geleceği ancak 1-2 gün öncesinden belirlenebilmektedir.

İsimlerini günlük bazda yayınlanan listelerde henüz göremeyen vatandaşlarımızın, sırada bekleyen çok sayıda vatandaşımız olduğunu hatırda tutmaları önemle rica olunur.

SÖZKONUSU LİSTELER SADECE DÖVİZLE ASKERLİK BAŞVURUSUNDA BULUNMAK İÇİN BAŞKONSOLOSLUĞUMUZA GELİNECEK GÜNÜ BELİRTMEKTE OLUP, DÖVİZLE ASKERLİK İŞLEMLERİNİN MEVCUT ASKERLİK KANUNUNA GÖRE YAPILACAĞINA DAİR HERHANGİ BİR TAAHHÜT İÇERMEZ VE BİR HAK TEŞKİL ETMEZ. LİSTELERDE ADIGEÇENLERİN SIRALARI GELDİĞİ TARİHTE GEÇERLİ OLAN KANUNA GÖRE İŞLEMLERİ YAPILACAKTIR.

Bir diğer ifadeyle, 6252 sayılı Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un yürürlük tarihinden önce işlemleri eksiksiz ve hatasız tamamlanmamış vatandaşlarımız eski kanunda belirtilen döviz miktarından yararlanamayacaklar ve işlemlerini 10.000 Avro ödeyerek yaptırabileceklerdir.


ÖNEMLE DUYURULUR

T.C.ROTTERDAM BAŞKONSOLOSLUĞU