Türkiye Cumhuriyeti

Rotterdam Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

38 Yaş Siniri İçinde Bulunan 1973 Doğumlu Askerlik Yükümlüsü Vatandaşlarimiz İle İlgili Duyuru , 01.11.2011

 38 YAŞ SINIRI İÇİNDE BULUNAN 1973 DOĞUMLU ASKERLİK YÜKÜMLÜSÜ VATANDAŞLARIMIZ İLE İLGİLİ DUYURU       


      1111 Sayılı Askerlik Kanunu’nun EK-1 nci maddesi kapsamında bedelin tamamı olan 5.112.- Euro’yu ödeyerek dövizle askerlik hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, en geç 31 ARALIK 2011 tarihine kadar bağlı bulunduğunuz Başkonsolosluğunuza başvurmanız ve belirtilen döviz miktarını ödeyerek işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru bitim süresi olan 31 ARALIK 2011 tarihinden sonra yurda dönerek tabi olduğunuz statüde uzun dönem askerlik hizmetini yerine getirmeniz gerekecektir.

1-  31 ARALIK 2011 tarihine kadar 5.112.-Euro’yu ödeyerek başvuru işlemlerinizi tamamlamadığınız takdirde, dövizle askerlik hizmeti kapsamından çıkartılacak, bu kapsamdan çıktıktan sonra yeniden dövizle askerlik kapsamına alınmak istediğinizde, bu kez 7.668.-Euro tutarındaki dövizi peşin olarak yatırmanız ve 21 günlük temel askerlik eğitimini de müracaat tarihinden sonraki ilk celp dönemi veya takip eden celp döneminde yapmanız gerekecektir.

2-  Dövizle Askerlik Hizmetinden yararlanmak üzere daha önceki yıllarda müracaat eden     1973 doğumlu dövizle askerlik yükümlüsü vatandaşlarımız da kalan borçlarını 31 ARALIK 2011 tarihine kadar ödemeleri, belirtilen bu tarihe kadar döviz borcunu ödemedikleri takdirde, bu defa kalan borçlarını 7.668.-Euro’ya tamamlamaları gerekecektir.      

      İleride güç durumlarla karşılaşmamanız için 2011 yılı sonuna kadar başvurunuzu yapmanız veya kalan ödemelerinizi yatırmanız gerekmektedir.
     
      Dövizle Askerlik başvurusu için gerekli bilgi ve belgeleri; Bilgi Notları bölümünden veya   www.konsolosluk.gov.tr web sitesinde  İşlemler >> Askerlik  kısmından öğrenmeniz mümkündür.
     
      Saygıyla duyurulur.