Türkiye Cumhuriyeti

Rotterdam Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Hukuk Danışmanlığı Hizmeti , 17.11.2008

Hollanda’da yaşamakta olan vatandaşlarımızın yerel makamlarla temasları sırasında karşılaştıkları çeşitli sorunların (oturma ve çalışma izni edinme, sınırdışı edilme, aile birleşimi gibi) çözümünde yol göstermek, Hollanda yasaları ve uygulamalarına göre danışmanlık hizmetlerinde bulunmak amacıyla Başkonsolosluğumuz bünyesinde 1 Mayıs 2007 tarihinden itibaren Cuma günleri saat 10:00-12:00 arasında hizmet vermek üzere T.C. Rotterdam Başkonsolosluğu Hukuk Danışmanı unvanıyla Avukat Nazmi Türkkol görevlendirilmiştir. 

Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın Başkonsolosluğumuzun internet sitesinden temin edecekleri Başvuru Formunu doldurarak Başkonsolosluğumuz posta adresine veya  consulate.rotterdam@mfa.gov.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Arzu eden vatandaşlarımızın bahsekonu başvuru formunu bizzat Başkonsolosluğumuza gelerek Danışma'dan temin etmeleri de mümkündür.  Başvuru formları Başkonsolosluğumuz yetkilileri ve Hukuk Danışmanımız tarafından incelenecek ve sonucundan başvuru sahibine bilgi verilecektir. 

Şahsen başvurular Cuma günleri saat 10:00-12:00 arası yapılabilmektedir.

Hollanda’da yaşayan vatandaşlarımızın hukuki haklarını koruyabilmek ve vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek amacıyla başlatılan bu hizmet, vatandaşlarımıza sorunlarının çözümünde ilk adımlarını atabilmeleri için yol göstermeyi amaçlamaktadır.

 

Danışmanlık hizmeti çerçevesinde sunulan bilgiler görüş ve tavsiye niteliğinde olup, hukuken bağlayıcılığı bulunmamaktadır